Hotel Podewils Gdańsk

Podewils Gdansk

*****Hotel Podewils w Gdańsku to zabytkowy, barokowy pałacyk na gdańskim wybrzeżu, malowniczo położony w starej części miasta nad rzeką Mołtawą. Dzięki swojej wyszukanej XVIIIwiecznej architekturze, artystycznych wnętrzach, a jednocześnie technice najnowszej generacji jest wizytówką najwyższego światowego standardu.

Do dyspozycji Gości jest 10 kameralnie urządzonych pokoi, gdzie antyk przeplata się z nowoczesnym komfortem. Z okien hotelu Podewils roztacza się niezapomniany widok na Stare Miasto, przystań jachtową oraz zabytkowy Żuraw.

Tę przepiękną kamienicę w stylu podmiejskich dworków tutejszych patrycjuszy wzniósł w 1728 r. Krzysztof Strzycki, jeden z najzdolniejszych gdańskich kamieniarzy. Przez lata doskonalił swój talent w wynajętym nieopodal spichrzu. Będąc już bogatym człowiekiem zaprojektował i wybudował kunsztowny dwór, dzięki któremu zyskał sławę i uznanie. Uraza sprzed lat jednak pozostała i uwidoczniona została we wspomnianym Murzynku na portalu. Dziś w dworku mieści się luksusowy Hotel Podewils, jeden z najpiękniejszych i najbardziej nagradzanych hoteli na Pomorzu.

Zapraszamy!

ul. Szafarnia 2
80-755 Gdańsk
tel. 58 300 95 60

https://www.podewils.pl/pl/*****Hotel_Podewils_w_Gdansku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *